Zamówienie

Czy muszę posiadać konto w serwisie, aby złożyć zamówienie?
Tak, zamówienie przymierzenia/wypożyczenia lub zakupu kreacji wymaga rejestracji w serwisie. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się wpisując adres e-mail oraz hasło.
Czy mogę zmienić lub zrezygnować z mojego zamówienia?
Oczywiście, jeśli Twoje zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane tj. wysłane, możesz je zmienić lub anulować. Skontaktuj się z LA POUDRE®
Nie jestem pewna wyboru, czy mogę zamówić kilka kreacji?
Tak. Wysyłamy do 3 kreacji w tym samym zamówieniu. Możesz zamówić inne modele lub - co polecamy - ten sam model w innym rozmiarze.
Co uwzględnia cena, podana przy kreacji?
Jest to cena wypożyczenia kreacji za okres od 2 do 5 dni (cena nie ulega zmianie.), która uwzględnia podstawowe ubezpieczenie oraz usługę pralniczą po stronie LA POUDRE®. Ewentualne koszty dostawy są dodatkowe.
Dlaczego muszę zapłacić cenę wypożyczenia, jeśli chcę tylko zamówić kreację do przymierzenia?
Przymierzenie kreacji jest oczywiście bezpłatne, ale wymaga płatności kaucji. Kaucja to równowartość ceny wypożyczenia kreacji i podlega całkowitemu zwrotowi.

Rezerwacja

Czy warto rezerwować kreację?
Tak, ponieważ tylko rezerwacja gwarantuje dostępność kreacji dla Ciebie w wybranym terminie. Absolutna większość Klientek LA POUDRE® obsługiwana jest w systemie rezerwacyjnym.
Jak zarezerwować kreację?
To proste - złóż zamówienie, przymierz kreację, zwróć i zarezerwuj ją wg daty zaplanowanego wydarzenia kontaktując się z nami. Rezerwacja nie wymaga przedpłaty i możesz ją dokonać z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. To bardzo komfortowe. :)
Co jeśli dzień zwrotu wypada w sobotę, niedzielę lub święto?
Jeśli dzień zwrotu wypada w sobotę, niedzielę lub święto ustawowo wolne od pracy, odeślij przesyłkę w pierwszy dzień roboczy następujący po dacie zwrotu.

Kalendarz

Nie wiem, jaką wybrać datę?
Skorzystaj z funkcjonalnego kalendarza - wybierz dzień odbioru oraz datę zwrotu. Minimalny okres zamówienia to 2, maksymalny to 5 dni (cena nie ulega zmianie.).

Kreację możesz zamówić bezpośrednio przed wydarzeniem lub skorzystać z systemu rezerwacji (patrz REZERWACJA). Rekomendujemy wybór dostawy przesyłki na 1-2 dni wcześniej np. przyjęcie w sobotę, dostawa już w czwartek. Tym sposobem zminimalizujemy ryzyko opóźnień w dostarczeniu przesyłki przez InPost, a jeśli kreacja okaże się nietrafiona, masz czas na plan B.
Na jak długo mogę wypożyczyć kreację?
Standardowy okres wypożyczenia to 2-5 dni. Jeśli chcesz wypożyczyć kreacje na dłuższy okres, skontaktuj się z LA POUDRE® .
Czy po otrzymaniu sukienki od razu będę mogła założyć kreację?
Wszystkie kreacje przed wysłaniem są przygotowane przez atelier do noszenia – czyste, wyprasowane.

Płatności & Dostawa

W jaki sposób mogę opłacić swoje zamówienie?
Za zamówienie możesz zapłacić:
- w showroom (gotówka lub karta płatnicza)

- za pobraniem podczas dostawy przesyłki (gotówka lub karta płatnicza)

- płatność online (przelew bankowy lub karta płatnicza: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro)
Ile kosztuje dostawa? Jaki jest czas dostawy?
Koszt dostawy to 39 zł. Zwrot jest zawsze bezpłatny. Zamówienia złożone w dni robocze: do godziny 12:00 realizowane są tego samego dnia, zamówienia złożone po godzinie 12:00 realizujemy w następnym dniu roboczym.
Gdzie mogę śledzić swoje zamówienie?
Zamówienie możesz śledzić na stronie: https://inpost.pl/sledzenie-przesylek lub w aplikacji InPost Mobile. Numer do śledzenia paczki wysyłamy w mailu z potwierdzeniem wysyłki.
Czy mogę przymierzyć/wypożyczyć kreacje w showroomie LA POUDRE®?
Tak. W showroomie La Poudre możesz bezpłatnie przymierzyć wszystkie kreacje.

Zwrot

Czy jeśli nie założę sukienki otrzymam zwrot pieniędzy?
Tak, jeśli zamówiona sukienka nie pasuje, możesz ją zwrócić lub wymienić na inną. Należy pamiętać, aby nie usuwać metek i zabezpieczeń jeśli tylko przymierzasz kreację.
Jak mam zwrócić kreację przesyłką?
Przygotuj przesyłkę InPost na dzień zwrotu kreacji – zgodnie z kalendarzem w zamówieniu. Zapakuj kreację do kartonu/foliopaka w stanie kompletnym (wieszak oraz pokrowiec La Poudre). Odeślij bezpłatnie i wygodnie bez drukowania etykiety korzystając z aplikacji InPost Mobile - szybkie zwroty wystarczy, że wyszukasz nasz sklep, lub klikając w link otrzymany w zamówieniu szybkiezwroty. Nadaj paczkę w dowolnym paczkomacie InPost.
Czy będę musiała oddać do pralni wypożyczoną rzecz?
Nie. LA POUDRE® realizuje usługę pralniczą w cenie wypożyczenia - profesjonalne pranie wodne/chemiczne, prasowanie oraz ekskluzywne czyszczenie parą wodą, aby kreacje La Poudre™ były jak nowe.
Uszkodziłam wypożyczoną kreację. Co teraz?
Doskonale rozumiemy, że niektóre okazje wiążą się z odrobiną szaleństwa np. na parkiecie.:) Szkody wynikające z normalnego użycia ( drobne naprawialne uszkodzenia lub usuwalne plamy) pokrywa ubezpieczenie. W przypadku poważniejszych uszkodzeń, La Poudre dokona oceny w ciągu 2 dni od daty otrzymania kreacji i przedstawi kwotę do dopłaty.

Rozmiary | jak się mierzyć

Jak dobrać rozmiar?
W naszym sklepie przy każdym produkcie znajdziesz indywidualne wymiary danego modelu. Aby dokładnie ustalić rozmiar, porównaj swój wymiar z tabelą rozmiarów, którą przedstawiamy poniżej:

ROZMIAR 32 | biust:78 talia:60 biodra:86 [cm]

ROZMIAR 34 | biust:82 talia:62 biodra:90 [cm]

ROZMIAR 36 | biust:86 talia:66 biodra:94 [cm]

ROZMIAR 38 | biust:90 talia:70 biodra:98 [cm]

ROZMIAR 40 | biust:94 talia:74 biodra:102 [cm]

ROZMIAR 42 | biust:98 talia:78 biodra:106 [cm]

ROZMIAR 44 | biust:102 talia:82 biodra:110 [cm]
Czy wykonujecie drobne poprawki krawieckie (skrócenie, zwężenie, doszycie ramiączek, wszycie miseczek itp.) w wypożyczonej kreacji? Jak to uzgodnić?
Tak, bo rozumiemy, że kreacja musi być idealna. Dopasowanie do sylwetki realizujemy w zależności od specyfiki wybranej kreacji (nie wszystkie modyfikacje możliwe są we wszystkich modelach.) Jeżeli kreacja wymaga dopasowania, zawsze zachęcamy do wizyty w Showroomie La Poudre™ Na odległość przyjmujemy najprostsze zlecenia np. skrócenie - wtedy wystarczy delikatnie zaznaczyć szpileczkami preferowaną długość. Indywidualne dopasowanie do sylwetki wymaga całkowitej przedpłaty i nie podlega reklamacjom. Koszt orientacyjny to 39-129 PLN. Skontaktuj się z nami tel./e-mail.
Czy mogę we własnym zakresie dostosować kreację (poprawki krawieckie) lub oddać do pralni?
Nie - kreacje pozostaje własnością La Poudre™ podczas przymierzenia i wypożyczenia. Wszelkie zmiany w kreacji we własnym zakresie (np. ulepszanie, czyszczenie) są nieuprawnione. La Poudre™ realizuje usługę pralniczą w cenie wypożyczenia - profesjonalne pranie wodne/chemiczne, prasowanie oraz ekskluzywne czyszczenie parą wodą, aby kreacje La Poudre™ były jak nowe.

Pakiet

Ile rzeczy mogę wypożyczyć w ramach pakietu?
W pakiecie otrzymujesz 2 wypożyczenia dowolnej kreacji z działu wypożycz, do wykorzystania w ciągu 12 – miesięcy od dnia zakupu pakietu.
Czy w ramach pakietu mogę wypożyczyć dowolną kreację?
Tak. Możesz wybrać dowolną kreację z naszej kolekcji z działu wypożycz.
Mam wykupiony pakiet, jak z niego skorzystać?
Po zakupie pakietu, każda klientka otrzymuje indywidualny kod rabatowy, który należy wpisać w dedykowanym polu w koszyku.
Jaki jest okres ważności pakietu?
Pakiet jest ważny 12 miesięcy od dnia zakupu lub do wykorzystania pakietu.
Dlaczego warto kupić pakiet?
Większość z nas ma przynajmniej 2-3 okazje w roku, aby się pięknie ubrać. Kupując pakiet oszczędzasz, otrzymujesz bezpłatny dostęp do wszystkich kreacji z działu Wypożycz z dwoma (2x) wypożyczeniami oraz darmowe przymiarki.

Karta podarunkowa

Czy mogę zakupić kartę podarunkową?
Tak, jest doskonały pomysł na prezent. W La Poudre można zakupić kartę podarunkową na dowolnie wybrana prze Ciebie kwotę i zrobić niespodziankę mamie, siostrze, przyjaciółce.